Elazığ İl Koordinatörlüğü

BAKAN YARDIMCIMIZ MEHMET HADİ TUNÇ ELAZIĞ’DA


Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Mehmet Hadi TUNÇ bir dizi ziyaret için İlimize teşrif etti.
Bakan Yardımcımız’ın başkanlığında yapılan ‘Elazığ İli Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’ na Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Sn. Metin BULUT, Ak Parti İl Başkanı Sn. Şerafettin YILDIRIM, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Asilhan ARSLAN, Ticaret Borsası Başkanı Sn. Mehmet Ali DUMANDAĞ, Bakanlığımıza bağlı kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çiftçi odaları katıldı. İl Koordinatörümüz Sn. Sertaç YILMAZ Kurumumuzun yaptığı çalışmalar ile ilgili sunum yaparak, hedeflerimiz ile ilgili bilgi verdi.
Sektör toplantısının ardından Elazığ Valisi Sn. Erkaya YIRIK, Elazığ Belediye Başkanı Sn. Şahin ŞERİFOĞULLARI ve Ak Parti Elazığ İl Başkanı Sn. Şerafettin YILDIRIM’ı makamlarında ziyaret eden Bakan Yardımcımız ardından Karakoçan İlçemizde TKDK destekleriyle faaliyete geçen Yüsra Süt Ürünleri İşleme Tesisi’ nin açılışına katıldı.
Toplam yatırım tutarı yaklaşık 14 milyon TL olan ve Kurumumuzun yaklaşık 6.2 milyon TL hibe desteği ile faaliyete başlayan tesisin açılışına Elazığ Valisi Sn. Erkaya YIRIK, Bakan Yardımcımız Sn. Mehmet Hadi TUNÇ, Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Sn. Metin BULUT, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Sn. Şerafettin YILDIRIM, Karakoçan Belediye Başkanı Sn. Ayhan AKBABA, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Asilhan ARSLAN, Ticaret Borsası Başkanı Sn. Mehmet Ali DUMANDAĞ, İlimiz protokol üyeleri ve çok sayıda katılımcı katıldı.
Daha sonra yine Karakoçan İlçemizde İlimiz kanaat önderlerinden rahmetli Seyda Molla Bahri Tunç adına oluşturulan hatıra ormanlarında fidan dikim etkinliğine katılan Bakan Yardımcımız akşam ise Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen ‘2. Yıl Tanıtım Programı’na katılarak İlimizden ayrıldı.


Cimer