Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü

YILMAZ: “25 MİLYONLUK 6 PROJEYLE DAHA SÖZLEŞME İMZALADIK”
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz, IPARD II Programının 2. Çağrı döneminde destek almaya hak kazanan 25 Milyon lira değerindeki 6 projeyle sözleşme imzaladıklarını belirterek, yatırımların Elazığ’a hayırlı olmasını temenni etti.

TKDK İl Koordinatörlüğünde IPARD II Programının 2. Çağrı döneminin altıncı ve son sözleşmesi Yüsra Kuyumculuk, Hayvancılık, İnşaat, Gıda, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketiyle imzalandı.

İmza programında konuşan İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz, IPARD II kapsamında son sözleşmeyi imzaladıklarını anımsatarak, yaklaşık 25 Milyon lira tutarındaki farklı sektör yatırımlarının şehir ekonomisine önemli katkı sağlayacağına inandığını vurguladı.

3. Çağrı dönemiyle ilgili proje kabulünün de devam ettiğini hatırlatan Yılmaz, “Bugün attığımız imzalarla birlikte IPARD II 2. Çağrı döneminde 3 adet kırmızı et işleme tesisi, 1 adet süt işleme tesisi, 1 adet su ürünleri işleme tesisi ve 1 adet meyve-sebze işleme tesisi olmak üzere 6 projemizin de sözleşmelerini imzalarını olduk. 24 Milyon 234 bin liralık 6 proje tamamlandığında toplam 12 milyon 148 bin lira hibe desteği sağlamış olacağız. Tüm yatırımların tamamlanmasıyla birlikte 2018 yılı içerisinde IPARD II Programının 1. ve 2. Çağrı dönemlerinde toplam 80 Milyon lira hibe desteği sağlamış olacağız. Ben bu yatırımların şimdiden ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sözleşmesini imzaladığımız her yatırım bizim çalışma azmimizi daha da arttırıyor. Ben bu vesileyle özverili çalışmalarından dolayı kurum personellerimi tebrik ediyor, proje sahiplerini de yatırımlarından dolayı kutluyorum” dedi.BİMER