Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü

YATIRIMCILARA VE DANIŞMAN FİRMALARA YÖNELİK ÖTP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
IPARD II Programının 1. ve 2. Çağrı Dönemlerinde kurumumuz tarafından projeleri kabul edilen yatırımcılara ve danışman firmalara yönelik Ödeme Talep Paketi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz, Proje Başvuru Yönetimi Birim Amirimiz Dr. Işıl Yılmaz, Yerinde Kontrol Birim Amirimiz Tahsin Çelik, Ödeme Talep İşlemleri Birim Amirimiz Muharrem Kayıkçı ve uzmanlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Koordinatör Vekilimiz Yılmaz, paket hazırlanırken karşılaşılan hatalı uygulamalar ve paketlerde sık görülen eksiklikler konusunda uyarılarda bulundu. Hibelerin zamanında alınabilmesi noktasında kurum personelinin özveriyle çalıştığını belirten Yılmaz, ödemelerin aksamaması için yapılan uyarıların kesinlikle dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi.

2. ve 3. Çağrı dönemlerinde sözleşmesi imzalanan yatırımlarla ilgili ödemelerin 2018 yılı içerisinde yapılacağını anımsatan Yılmaz, “İki çağrı döneminde toplam 70 projeyle sözleşme imzaladık. Toplam 137 Milyon TL tutarındaki yatırımların 83 Milyon TL’si kurumumuz tarafından hibe olarak verilecek. Ben yatırımların şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor, bu yatırımlarla Elazığ ekonomisinin daha da güçleneceğine inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.  

Yılmaz’ın konuşmasının ardından Ödeme Talep İşlemleri Birim Amirimiz Muharrem Kayıkçı tarafından sunum gerçekleştirildi. Sunumda danışman firmalara ve proje sahiplerine yatırım sonunda ödemelerin yapılabilmesi için sunulması zorunlu belge ve bilgileri içeren Ödeme Talep Paketinin ayrıntıları katılımcılara aktarıldı.
Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.