Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü

DAMIZLIK KOYUN VE KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ’NDE TANITIM TOPLANTISI YAPILDIIPARD II Programı kapsamında çıkılan 3. Çağrı İlanı kapsamında Elazığ İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Birlik üyelerinin katıldığı toplantıda Proje Birim Amirimiz Dr. Işıl Yılmaz tarafından sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan İl Koordinatör Vekilimiz İbrahim Sertaç Yılmaz, bakanlık ve birlikler arasında yapılan protokollerin üreticilere olumlu katkı sağladığına dikkat çekerek, yapılan ortak çalışmayla Elazığ’da hayvancılığın daha modern hale geleceğine inandığını vurguladı.

Yılmaz, hayvancılığın Elazığ’da daha da gelişebilmesi için ortak hareket etmenin önemine vurgu yaparak, “Biz üreticilerimizi önemsiyoruz. Bu kapsamda sürekli sahadayız ve üreticilerimizle istişare yapıyoruz. Bugün de koyun keçi yetiştiricilerimizle bir aradayız. Gösterdikleri yoğun katılımdan dolayı üreticilerimize teşekkür ediyorum. Bugün gayet verimli bir toplantı gerçekleştirildi. Kurumumuz tarafından verilen hibelerle ilgili ayrıntılı bilgi paylaşımı yaptık. Ben toplantının çok verimli geçtiğine inanıyorum. İnşallah verdiğimiz hibelerle yapılacak modern tesisler hayvancılığı Elazığ’da çok daha iyi yerlere taşıyacak. Ben tekrar başkanımıza böyle bir fırsatı bize sunduğu için teşekkür ediyor, katılımlarından dolayı tüm üreticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.